1020 év – Magyar államalapítás az asztrológia tükrében

2021.08.17

A magyar államalapítás hivatalos napja István királyunk megkoronázásának napja volt, melyre történelmi feljegyzések szerint 1000. december 25-én vagy 1001. január elsején került sor.
(A bizonytalanság, illetve a kettős dátum részben az akkori naptár eltérő évkezdet-számítási módszeréből fakad. Akkor december 25-e lehetett az év első napja, mai értelemben január 1-je.)

István király szentté avatásának napja volt 1083. augusztus 20-a. Érdekes egybeesés, hogy Szent István 1038. augusztus 14-én ajánlotta fel Magyarországot Szűz Máriának, majd augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján, Szűz Mária mennybevételének napján távozott az élők sorából.

Az augusztus 20-i ünnep tehát István király szentté avatásának napjához kapcsolva állít emléket első királyunknak és az immár 1020 éve fennálló magyar államiságnak.

Magyar államalapítás az asztrológia tükrében

Az általam használt védikus kalkulátorok nem mennek vissza 1000+ évet, így a nyugati asztrológiai kalkulátorokon tudtam csak megnézni, nagyjából milyen képet mutatott a csillagos ég, mikor Szent Istvánt királlyá koronázták az akkori pápa által küldött Szent Koronával.

A programban 1000. december 25. időminősége jobban visszaadja a Himnusz "Megbűnhődte már e nép a múltat és jövendőt" sorát.

A Hold, retrográd Szaturnusz, Uránusz T-kvadrátja: a hatalmas lelkesedés, tervek, aztán szigorú keretek, megkötések, kényszerek; a Nap karmatengelyre vetülő kvadrátja és egyéb bolygóállások a lelkiséggel vegyes szellemiséget, a szilárd akaraterőt, a kitartó munkálkodást vetítik előre. Mind a független, szabad, feltaláló, jövőépítő, önjáró, pionír, egyedi látásmóddal megáldott államot és népet tükrözik vissza.

Forrás: 1